Hypotéka na rekonstrukci

Hypotéky zde

Chystáte se na rekonstrukci svého bytu a potřebujete k takovému náročnému kroku víc peněz, než aktuálně máte ve svých dlaních? Nabízí se jednoduchá otázka – půjčka či hypotéka?

Půjčit si dnes můžete prakticky na cokoliv, ale pokud potřebujete více peněz, než nabízejí nabídky s půjčkami pro problémové lidi, je hypotéka na rekonstrukci tím správným a vhodným řešením.

Hypotéka na rekonstrukci bytu či domu se stává v posledních letech opravdu oblíbeným způsobem, jak dosáhnout na vysněné bydlení. Je to dáno patrně hlavně tím, že oprava starších domů je často méně náročnou, než postavení domu nového. Ovšem zde je mnoho proměnných, které tyto aspekty ovlivňují. Hlavní je si předem spočítat, zda je pro vás výhodnější dům opravit, nebo si rovnou pořídit nový.

Hypotéka na rekonstrukci domů

Hypotéka jako taková je prakticky jistý druh půjčky s ručením. Tím ručitelem se stáváte vy sami a ručíte movitým majetkem, nejčastěji vaším bytem či domem. Hypotéky jsou půjčky často na dlouhou dobu trvání splatnosti, mohou být až v řádu stovek tisíc a maximálně si na hypotéku můžete půjčit i několik milionů. Ostatně, výše hypotéky na rekonstrukci odpovídá výši ceny majetku, kterým hodláte ručit. Toto platí minimálně ve většině případů.

Možný problém hypotéky na rekonstrukci

Rekonstrukce často může skýtat několik, až zásadních, problémů. Často se může stát, že nevyjdete ve svých počátečních odhadech o potřebné sumě půjčených peněz, a tak si musíte půjčit peníze další. Ovšem dávejte si pozor, abyste neohrozili vaši schopnost splácet. Mějte vždy na paměti, že majetek, kterým ručíte, může propadnout věřiteli. To se opravdu může stát.

Postup řešení situace za neschopnosti splácet vaší hypotéku na rekonstrukci je vždy ustanoven ve smlouvě o hypotéce. Proto si vždy pečlivě pročtěte vše, co podepisujete.